Jarní prázdniny na Hvězdárně si nenechaly ujít tři stovky dětí

Hvězdárna a planetárium prof. Fr. Nušla v Jindřichově Hradci patřily v sobotu 17. února především dětem. Jarní prázdniny na Hvězdárně ale nabídly celodenní program, který bavil i dospělé. Areálem tak prošlo víc než 300 návštěvníků.

Velký úspěch měly moderované pořady v planetáriu, do kterého se vejde šedesát diváků. Lektoři tedy přidávali další odpolední i večerní promítání, aby se dostalo na všechny zájemce. Zcela zaplněný byl sál také během rodinného kvízu s tématy z astronomie. Počasí sice moc nepřálo pozorování oblohy, ale odpoledne se chvílemi ukázalo sluníčko, na které se návštěvníci mohli podívat dalekohledy v kopuli. Tam se seznámili i s technikou, kterou hvězdárna k pozorování využívá. Pozorovala se i večerní obloha a živě se u dalekohledů diskutovalo. V klubovně pak především děti zaujala možnost vyzkoušet si virtuální realitu a prohlédnout si 3D tiskárnu. Ve vestibulu se pak všichni mohli seznámit s Newtonovou houpačkou nebo plazmovou koulí.

I když už je prázdninová akce za námi, můžete jindřichohradeckou hvězdárnu s planetáriem navštívit. Zde najdete aktuální program a otevírací dobu.

Lucie Váchová