Ohlédnutí za dětským velikonočním dnem

O prodlouženém velikonočním víkendu bylo na hvězdárně v Jindřichově Hradci živo. Odpoledne si děti malovaly planety – na polystyrenové koule různých rozměrů. I prstence pro Saturn k dispozici byly. Došlo i na planety kreativně foukané foukacími fixy nebo na foukané obrázky podle šablon. Zpestření mezi malováním obstarávaly fialové výboje plazmové koule. Přitahování plazmatu k prstům přes sklo baňky zaujalo nejen děti.

Po chodbách se diskutovalo u vesmírných obrazů, Telluria a dalekohledů. Počasí vůbec pozorování oblohy nepřálo, alespoň se návštěvníci dozvěděli něco o dalekohledech a související technice. A my poznali návštěvníky, kteří prý bydlí nedaleko, ale na hvězdárně ještě nikdy nebyli.

V planetáriu proběhla premiéra animovaného filmu 3-2-1 Start! Naučný příběh je o křečkovi Elonovi. Je to vědec. Na plácku u svého domku jednou najde kráter a v něm rozbitého robota. Elon robota opraví a zjistí, že spadl ze své lodi, která krouží kolem Země…

Premiéra s doprovodným programem byla zcela vyprodaná. Proto se udělal ještě další pořad pro zájemce, na které se nedostalo.